برندینگ

سالن های آرایشی و آرایشگاه ها در دسته مشاغل خدماتی قرار دارند.

بنابراین یکی از عوامل موفقیت در حرفه آرایشگری ارائه مجموعه کیفیت خدمات است، که تحت نام یک سالن آرایشی و یا آرایشگاه به مشتریان عرضه می گردد.

بنابراین مجموعه این عوامل از جمله محیط مناسب آرام و دلنشین، تجهیزات بروز و مدرن، برقراری ارتباط صحیح و درست با مشتریان، ارائه مشاوره به مشتریان، تخصص در مهارت های فنی آرایشگری، پرسنل آموزش دیده، مدیریت حرفه ای، آشنایی با فنون بازاریابی و تبلیغات می تواند در ساخت یک برند آرایشگری قوی و قدرتمند موثر باشد.

در این راستا آموزشگاه هنرمند طرح درس مدیریت سالن های آرایش و آرایشگاه ها در برنامه درسی گنجانده است.

به همین جهت در این مقاله بنا داریم به موضوع برند سازی در سالن آرایشی و آرایشگاه ها بپردازیم.

تاسیس سالن آرایش و آرایشگاه

تعیین هدف

اهداف خود را بصورت کامل و جز به جز از 1 ساله، 2 ساله، 5 ساله و10 ساله بنویسید و برای هر یک از آنها یک استراتژی داشته باشید و برنامه ریزی کنید.

بازار هدف خود را مشخص نمائید و دقیقا مشخص نمائید چه مشتریانی را مد نطر قرار داده اید؟

 چقدر از بازار سهم می خواهید؟

یعنی باید مشخص نمائید درآمدتان چقدر باشد.

با چه روشی می خواهید تبلیغات کنید؟

شرکت در چه جشنواره و یا نمایشگاه

برای ارتقاء سطح خود چه آموزش هایی را در نظر گرفته اید؟

دوست دارید در مورد برند شما چه کسانی حرف بزنند؟

تعیین بودجه

ابتدا شما باید بودجه ای که برای تاسیس سالن آرایشی و آرایشگاه خود در نظر گرفته اید را مشخص نمائید با توجه به بودجه در نظر گرفته شده شما می توانید مکان، اندازه مساحت آرایشگاه، تجهیزات، تبلیغات و…را انتخاب کنید.

تهیه لیست از هزینه ها

برآورد هزینه ها (سرقفلی و یا خرید ملک، رهن و یا اجاره مکان ) پروانه تاسیس، دکوراسیون، تجهیزات و ابزارکار، مواد مصرفی، هزینه قبوض، حقوق و دستمزد پرسنل و کارکنان، تبلیغات و هزینه آموزش

مدیریت آرایشگاه

مدیریت آرایشگاه باید برعهده فردی باشد که دارای شخصیحت کاریزماتیک باشد به عبارتی جذابیت داشته باشد و توانائی برقراری ارتباط موثر، مثبت با کارکنان و در نهایت ارتباط خوبی با مشتریان داشته باشد، این امر به وفاداری مشتریان کمک خوبی خواهد کرد.

مهارت های لازم برای مدیریت در آرایشگاه

آشنایی با روانشناسی ارتباطات و نحوه برخورد صحیح با پرسنل و ارتباط با مشتریان

آشنایی با علم بازاریابی و فروش

آشنایی با نرم افزار مدیریتی

آشنایی با کامپیوتر

آشنایی با حسابداری

آشنایی با روش های تبلیغاتی و برندسازی موثر

داشتن اطلاعات از رقباء و نحوه عملکرد آنها در بازار می تواند یکی از مسائل مهم و اساسی در تصمیم گیری امور مدیریتی آرایشگاه محسوب شود.

بی شک یک مدیر موفق ساعت هایی را برای آموزش و بروز بودن خود در زمینه مدیریت و تخصص حرفه آرایشگری اختصاص می دهد، همینطور برای ارتقاء سطح پرسنل خود در زمینه آرایشگری و دیگر فرصت های شغلی در حیطه آرایشگری اختصاص می دهد.

انتخاب مکان آرایشگاه

انتخاب مکان به بازار هدف شما بستگی دارد اگر قرار باشد خدمات گران قیمتی را به مشتریان خود ارائه نمائید مکان شما باید در منطقه ای قرار بگیرد که دسترسی مشتریان پولدار شهر شما بسیار آسان باشد و بالعکس.

طراحی و دکوراسیون داخل آرایشگاه

فضای آرام، صمیمی و دلنشین در آرایشگاه بسیار حائز اهمیت می باشد، طراحی دکوراسیون، نورپردازی و رنگ آرایشگاه می تواند در ایجاد محیط دلنشین و شاد تاثیرمطلوبی داشته باشد.

همچنین شما می توانید با تزئین گل رایحه ای مطبوع و با استفاده از تصاویر مناسب و پخش موزیک بر جذابیت سالن خود بیفزائید.

جذب پرسنل

یکی از چالش هایی که در آرایشگاه با آن روبرو هستیم استخدام پرسنل آرایشگراست، و همچنین حفظ آنها برای مدت طولانی کار دشواری می باشد.

آنچه که در اینجا اهمیت دارد، انتخاب پرسنل در زمان استخدام می باشد، آرایشگری که می خواهید استخدام نمائید، علاوه بر توانایی در حیطه کار آرایشگری باید مطمئن شوید که فرد مورد نظر از لحاظ  برخورد اجتماعی، برخورد با مشتریان، دارا بودن اخلاق حرفه ای، امین و صادق بودن و ماندن به مدت طولانی در محیط کار فرد مطمئنی می باشد.

در انتخاب پرسنل دقت زیادی نمائید، هر فردی که در آرایشگاه مشغول به کار است، نقش مهمی در انتقال حس خوب و یا بد و ایجاد یک تصویر مثبت و یا منفی در مشتریان خواهد داشت، اگر فرد مورد نظر به دقت انتخاب نشود هر چند کیفیت خدمات عالی باشد اما برخورد غیرحرفه ای می تواند باعث رنجش مشتریان شده و مشتریان ناراضی دیگر به آرایشگاه شما مراجعه نخواهند کرد.

جذب مشتری

برخورد گرم، صمیمی و دوستانه در بدو ورود مشتریان به داخل آرایشگاه می تواند حس خوبی را به آنها منتقل نماید.همینطور حفظ تماس چشمی در هنگام صحبت کردن با مشتری و داشتن لبخند در ایجاد ارتباط موثر با مشتریان حائز اهمیت می باشد.

از دیگر موارد که می تواند در جذب مشتری موثر باشد:

توجه به سلیقه مشتری

در نظر گرفتن نیازها و خواسته مشتری

ارائه خدمات ویژه (باشگاه مشتریان)

داشتن سیستم اطلاعاتی مناسب جهت اطلاع به مشتری

داشتن تجهیزات بروز و مدرن که شما را با دیگر رقبا متمایز نماید. داشتن ظاهر آراسته، مرتب بودن موهای سر و صورت، تمیزبودن لباس، کوتاه بودن ناخن و تمیز بودن دست

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *