راهنمای انتخاب اتو مو

اتو مو یکی از وسایل ضروری در سالن آرایش محسوب می شود.

این درحالیست که شما در فروشگاهها آرایشی، اتو مو با برندهای مختلف مواجه هستید.

برای اینکه در انتخاب اتو مناسب از سر درگمی در بیائید، بخش پژوهش آموزشگاه آرایشگری هنرمند مطلب زیر را برای شما و هنرجویان در حرفه آرایش و آرایشگری آماده نموده است، امید است برای همه این عزیزان مفید به فایده قرار گیرد.

ارتفا سیم

اتو مو سالنی باید دارای سیم بلند باشد تا در زمان استفاده و کار باعث کشیدگی و احیانا پارگی سیم اتو نشود.

نمایشگر تنظیم حرارت

اتو مو سالنی باید دارای نمایشگر تنظیم حرارت باشد تا شما با توجه به نوع مو قادر باشید درجه حرارت اتو را تنظیم کنید.

سایز اتو

شما در سالن آرایش با سایزهای مختلفی از نظر اندازه طولی مو مواجه می شوید، لذا باید اتو مویی انتخاب نمائید که قابلیت صاف کردن و همچنین حالت دادن موها را دارا باشد، برای آرایشگاه مردانه صفحه متوسط مناسب تر می باشد.

جنس کفی اتو

صفحه های متعدی وجود دارد:

کفی فلزی

 این دسته از اتوها مناسب آرایشگاه نمی باشند، استفاده از این مدل از اتو بیشتر استفاده شخصی دارد، که بخشی از موها را صاف نمایند.

کفی سرامیکی

این نوع از اتوها کمتر به موها آسیب می رسانند اما بصورت حرفه ای نمی توان از آن در سالن های آرایش و آرایشگاه استفاده کرد.

کفی تورمالین

طرز کار تورمالین به این شکل می باشد که آرام آرام گرم می شود به همین دلیل موها را خشک نمی کند، به همین علت موها را درخشان، براق و خوش حالت می کند ولی در سالن های آرایشی کاربرد کمتری دارد.

کفی آیونیک

هرچند این اتوها نسبت به دیگر مدل ها گرانتر هستند ولی روی هر جنس مو کاربرد خودش را دارد بطوریکه اگر جنس موها خشک هم باشد می توان استفاده کرد.

کفی تیتانیومی

ویژگی این اتوها نسبت به دیگر مدل ها این است که به سرعت داغ می شود و خیلی سریع حرارت را منتقل می کند، اگر در زمان اتو کشیدن سرعتتان بالا است این مدل از اتو برایتان مناسب می باشد

کفی کراتینی

ساختار مو از کراتین تشکیل شده است به همین دلیل کفی کراتینی از کاربرد منحصر به فرد برخوردار بوده، از جمله تولید یون زیاد و نرم کنندگی در ساختار مو

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *