زرد شدن مو بعد از دکلره آموزشگاه آرایشگری

چرا زمانیکه شما موها را دکلره می کنید رنگ موها زرد می شود؟

چرا و بر چه اساس بعد از دکلره کردن موها، رنگ موها زرد می شود؟

علت زرد شدن رنگ موها چیست؟

پاسخگوئی به این سوال در ترکیب کردن رنگ مو بسیار به ما کمک می کند، فرض نمائید شما مویی را دکلره کردید در تایم 45 دقیقه، رنگ موها زرد می شود و یا مویی را دکلره کردید و در تایم 40 دقیقه موها را آبکشی کردید به شما رنگ زرد مایل به نارنجی داده چرا؟

برای پاسخ دادن به این سوال من با کمک این شکل ساده طرز قرار گرفتن رنگدانه های مو در داخل کوتیکول ساقه را به شما نشان می دهم .

همانگونه که در این شکل می بینید، رنگدانه های درون کوتیکول مو براساس بزرگی و کوچکی اندازه رنگدانه ها درون ساقه مو قرار می گیرند، رنگدانه های ریزتر و کوچکتر در قسمت تحتانی، درون ساقه مو قرار گرفته، و هر چه اندازه رنگدانه ها بزرگتر می شود، در قسمت بالاتر به ترتیب قرار می گیرند.

مواد دکلره وقتی به موها زده می شود فرایند رنگبری رنگدانه های مو شروع می شود و آرام آرام رنگدانه های قسمت بالا از مو خارج می شود.

در تایم 40 دقیقه، به شما رنگ نارنجی می دهد، کاملاً درست است، ولی در تایم 45 دقیقه، به شما رنگدانه زرد می دهد البته باز هم درست است چرا؟

رنگدانه زرد بدلیل اینکه ریزترین رنگدانه هست در تحتانی ترین قسمت کوتیکول مو قرار دارد و شما در تایم 45 دقیقه به رنگدانه زرد می رسید.

ضمن اینکه ترکیب آب اکسیژنه و دکلره شما هم تولید رنگدانه زرد می کند.

فرض کنیم ما 5000 عدد رنگدانه زرد داخل کوتیکول مو داریم ( البته عنوان این اعداد واقعی نیست بلکه برای درک بهتر مطلب بکار برده می شود عدد واقعی بسیار بیشتراست) .

بدلیل ترکیب اکسیدان و دکلره این عدد می شود سه برابر یعنی 15000رنگدانه زرد جالب است اکسیدان شما هر رنگی که باشد باز این اتفاق میافتد، چون خاصیت اکسیدان است و در واکنش شیمیایی تولید رنگدانه زرد می کند به همین دلیل رنگدانه زرد شما مقاوم ترهم شده است.

در اینجا بهترین و تنها راه حل استفاده از رنگدانه P در ترکیب آب اکسیژنه و پودر دکلره است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *