آموزش فید مو آموزشگاه آرایشگری

تکنیک فید (Fade ) کردن موها، هر چند از دیرباز مورد توجه قرار داشته است، با این همه این روزها بیشتر مورد توجه جوانان قرارگرفته، بنحوی که گاها احساس می کنیم آرایشگری خلاصه شده در فید کردن موها است.

لذا ما در آموزشگاه آرایشگری هنرمند تصمیم گرفته ایم بار دیگر مقاله ای در مورد فید (Fade  ) کردن مو تقدیم حضور علاقمندان به حرفه آرایشگری نمائیم امید که مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد.

اجرای تکنیک فید کردن مو غالبا بر روی موهای کوتاه انجام می گیرد، در اجرای تکنیک فید بر روی سر گام اول این است:

گام اول:

که باید اندازه طولی مو را مشخص نموده و همینطور باید مشخص نمائید این کوتاهی مو که معمولا از بخش خارجی پیرامون سر(بغل ها و پشت ) شروع شده و به سمت بخش داخلی سر امتداد می یابد تا کجا کوتاه می شود.

در واقع همین مقدار و میزان کوتاهی است که آرایشگران ما می توانند مدل های متفاوتی خلق و ارائه نمایند.

لذا همانطور که قبلا هم در مقاله ای به این موضوع اشاره کردیم، همه مدل های فید از ساختار یکسانی برخوردارند و وجه تمایز همه این مدل ها همانگونه که گفته شده در اندازه طولی کوتاهی مو و میزان کوتاهی میباشد.

اما آنچه که در فید کردن دارای اهمیت بوده و در حقیقت وجه مشترک همه مدل های فید می باشد، انتقال از حالت تیره تر موها به حالت روشن مو و یا برعکس است.

به گونه ای که این عمل باید با یک سرعت آهسته ای صورت پذیرد، به طوریکه مرز این دو کاملا محو گردد اجرای این تکنیک از ماشین اصلاح با نمره حد وسط بین قسمت روشن و تیره مو استفاده می شود.

به این ترتیب که آرایشگر با استفاده از یک سوم طول ماشین و نوک تیغه ها با حرکت اسکویی دست عمل سایه زنی و یا همان تکنیک فید کردن موهاست ،را بر روی سر مشتریان خود اجرا می نماید.

آنچه که در این دوره آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، فراگیری شناخت تیغه های ماشین در تعیین نمره مناسب جهت محو کردن خط مرزی و از همه مهمتر این است که هنرجویان تحت تعلیم آموزش آرایشگری طریقه بکارگیری حرکت اسکویی دست را بخوبی فرا گیرند.

تا قادر باشند با شناختی که از انواع ماشین و همینطور کار با ماشین را کسب می کنند.

مهارت حرکت اسکویی دست و استفاده از یک سوم تیغه ماشین را در محو کردن خط فرضی را فراگیرند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *